Ισόπαλο το ματς των γυναικών του Αστέρα με τον ΑΟ ΡΕΑ

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR.

Την ομάδα του ΑΟ ΡΕΑ «φιλοξένησε» το μεσημέρι της Τρίτης (19/03) η ομάδα του Αστέρα Τρίπολης σ’ ένα ματς το οποίο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1. Αποτέλεσμα το οποίο διατήρησε την ομάδα της Αρκαδίας στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα γυναικών του Αστέρα Τρίπολης αν και βρέθηκε να χάνει μετά από γκολ της Μπασούρη στο 26’ μετά από λάθος της Μιχαλοπούλου, έβγαλε αντίδραση στην επανάληψη και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στον εξ’ αναβολής εντός έδρας αγώνα με τον ΑΟ ΡΕΑ, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής.

Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις και τη βροχή να δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτριών, οι φιλοξενούμενες ήταν αυτές που κατάφεραν να προηγηθούν στο 26ο λεπτό και να πάνε με το υπέρ τους σκορ στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη τα κορίτσια του Αστέρα μπήκαν πιο δυνατά και είχαν δοκάρι με την Μοσκοφίδου στο 52′ και λίγα λεπτά αργότερα, στο 66ο λεπτό, η Φιγκέιρας ήταν αυτή που έδωσε τη λύση κάνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενες είχαν δοκάρι στο 87′ μετά από φάση διαρκείας.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τριανταφύλλου (Αργολίδας).
ΒΟΗΘΟΙ: Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδας), Τσάμης (Αργολίδας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 66’ Φιγκέιρας | 26’ Μπασούρη.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 52’ Μοσκοφίδου | 86’ Ματέους.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 78’ Φακίνου, 89’ Μελισσού | 68’ Μαρκουτσά.
ΑΠΟΒΟΛΕΣ:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γρηγοριάδου, Φιγκέιρας, Τζαφέρη (57’ Ντούρκοβιτς), Καραγιάννη, Μοσκοφίδου, Μιχαλοπούλου (46’ Μελισσού), Δρακωνάκη, Γούλα, Μεντόσα (61’ Ζιώγα), Φακίνου, Μπάσκα.
ΑΟ ΡΕΑ (Στέλιος Κοζανίδης): Μανουκαράκη, Κοτσάκι, Βορριά, Σολίς, Παντερή, Μπράμε, Μπασούρη, Γκάτσου, Δαφέρμου (90’ Χατζηγιαννίδου).

Προηγούμενο άρθροΔήμος Μεγαλόπολης | Πρόγραμμα εκδηλώσεων για την 25η Μαρτίου 1821