Ισόπαλος ο Παναρκαδικός απέναντι στον Παλληξουριακό στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου

Το απόγευμα της Κυριακής (28/04) ο Παναρκαδικός ΑΟ «φιλοξένησε» στην Τρίπολη τον Παλληξουριακό, με στόχο το ξεκίνημα με το «δεξί» στα μπαράζ για την άνοδο στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Τελικά μετά από ένα δυνατό ματς ο Παναρκαδικός ΑΟ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 και ξεκίνησε μόνο με το βαθμό στο ειδικό πρωτάθλημα.

Η Αρκαδική ομάδα προηγήθηκε με φοβερό και άπιαστο σουτ του Μιχόπουλου στο 35’ για το 1-0. «Σπατάλησε» την ευκαιρία στο 40’ να κάνει και το 2-0, όταν μετά από κερδισμένο πέναλτι του Στρέμπα, ο Μιχόπουλος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Παλληξουριακού.

Στην επανάληψη οι «πράσινοι» ξεκίνησαν νωθρά το ματς κυρίως στην αμυντική τους λειτουργία, έδωσαν το δικαίωμα στους «φιλοξενούμενους» να απειλήσουν και τελικά να ισοφαρίσουν στο 52’ με κοντινό πλασέ του Συριάτου. Στη συνέχεια ο Παναρκαδικός προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά αντιμετώπισε προβλήματα στην ανάπτυξη του από την άμυνα στην επίθεση. Επιπλέον οι συνεχείς διακοπές και οι καθυστερήσεις των «φιλοξενούμενων» ήταν στοιχεία που δεν επέτρεψαν στους «γηπεδούχους» να βρουν ρυθμό επιθετικά.

Ακόμη κι έτσι στο τελευταίο 20λεπτο το πλασέ του Στρέμπα από πλάγια θέση στο 70’ σε κενή εστία και η κεφαλιά «ψαράκι» στο 87’, αλλά και η κεφαλιά του Κοπρένκα στο 69’ δεν είχαν τελικά ευτυχή κατάληξη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπυρίδων Νικολάου (Αθηνών).
ΒΟΗΘΟΙ: Σωτήριος Τζανής (Αθηνών), Σπυρίδων Σερεβέτας (Αθηνών).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σταμάτιος Παναγιωτόπουλος (Αργολίδας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 35’ Μιχόπουλος | 52’ Συριάτος.