Ήττα 0-3 σετ του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης από τον Αίολο Αγυιάς

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε με 0-3 σετ η γυναικεία ομάδα του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης το απόγευμα της Κυριακής (26/11) στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών.

Στη συγκεκριμένη αναμέτρηση η Αχαϊκή ομάδα βρήκε καλό αγωνιστικό ρυθμό από το ξεκίνημα έχοντας αρκετές λύσεις στο σκοράρισμα. Παράλληλα αξιοποίησε τα αμυντικά λάθη των «γηπεδούχων» που εκτός των άλλων υστέρησε σε λύσεις στην επίθεση σε βαθμό που θα τους επέτρεπαν να διεκδικούν με μεγαλύτερες αξιώσεις τα σετ. Οι απουσίες τέλος δεν έλλειψαν ούτε από το Κυριακάτικο ματς για τον ΑΣΠΕΤ Τρίπολης, που η αλήθεια είναι ότι δεν έπιασε τα επιθυμητικά αγωνιστικά της στάνταρ.

Ο Αίολος Αγυιάς κατάφερε να πάρει διαφορές και στα τρία σετ στο προβάδισμα και να φτάσει εύκολα στην κατάκτησή του και εν τέλει στη νίκη με 0-3 σετ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χριστοδουλόπουλος, Κανελλίδη.
ΣΕΤ: 17-25 (1ο), 16-25 (2ο), 16-25 (3ο).
ΑΣΠΕΤ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Χρονόπουλος): Πεντεφούντη, Κόλεβα, Χρονοπούλου Σηλ., Καραλέκα, Χρονοπούλου Ιωάν., Παρασκευοπούλου, Λέτσου, Ντούλια, Τσαλατσάνη.
ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (Αντώνης Γεράνιος): Αθανασοπούλου, Βαμβακούση, Νικολογιάννη, Παπουτσή, Παπαγεωργίου, Πάτσικα, Σουβαλιώτη, Στεφανίδη, Τιμπέλου, Τσέλου, Πεπλουμπί.

Προηγούμενο άρθροΜε την Cyber Monday, πέφτει σήμερα η αυλαία της μεγαλύτερης εμπορικής γιορτής του Νοεμβρίου
Επόμενο άρθροΕθελοντική αιμοδοσία στην Τρίπολη | Γ.Παναγούλης: Μια φιάλη αίματος είναι το μεγαλύτερο δώρο γι αυτά τα παιδια (vid/ph)