Ήττα για την ομάδα εφήβων του Πάνα από τον Πολύβιο

Την ήττα γνώρισε για το πρωτάθλημα εφήβων η ομάδα του Πάνα Κανδήλας από τον Πολύβιο με σκορ 42-47. Η ομάδα της Τρίπολης αναγκάστηκε να κυνηγήσει στο σκορ στη διάρκεια του α’ ημιχρόνου με ζητήματα κυρίως στην επίθεση. Στην επανάληψη και κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο αν και «επέστρεψε» στο ματς για τη νίκη, δεν κατάφερε να κατακτήσει το ροζ φύλλο αγώνος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης αποδείχθηκε ο Μακρής Ν. του Πολύβιου, καθώς στη διάρκεια της αναμέτρησης σημείωσε 31(2) πόντους.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος, Χειλάς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-16 (Α’), 18-27 (Β’), 32-36 (Γ’), 42-47 (Δ’).
ΠΑΝΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βασίλης Αλικάκος): Φιλιππόπουλος 3(1), Σαραντόπουλος 10(2), Τσιαμούλος 6, Κωστόπουλος 6, Ναστόπουλος 10, Παπαδόγιαννης 5(1), Προβατάκης 2, Ρίμπας.
ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΑΕΜ (Δημήτρης Γεωργαντάς): Μακρής Α. 10(1), Μακρής Ν. 31(2), Καλογερόπουλος, Αγγελόπουλος, Ζαβαλιέρης, Κωτσόπουλος 6, Διαμαντόπουλος.

Προηγούμενο άρθροΓ. Σμυρνιώτης: Τοπικός Πολιτισμός και Κουλτούρα βασικά στοιχεία της ταυτότητας της Αρκαδίας και της κοινωνικής συνοχής
Επόμενο άρθροΚώστας Τζιούμης: «Είμαστε δίπλα στους αγρότες και τους κτηνοτρόφους»