Ήττα για το Λεωνίδιο εκτός έδρας από την Ολυμπιάδα

Την ήττα με σκορ 66-49 γνώρισε η ομάδα του ΑΣ Λεωνιδίου στο κλειστό γυμναστήριου Λεχαίου απέναντι στην Ολυμπιάδα για την 4η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΚ. Σ’ ένα ματς στο οποίο από την αρχή οι «γηπεδούχοι» είχαν το μικρό προβάδισμα, η ομάδα της Νότιας Κυνουρίας ουσιαστικά «πλήρωσε» το β’ δεκάλεπτο στο οποίο με επί μέρους 21-9 ουσιαστικά βρέθηκα πίσω στο σκορ με 36-20 στο φινάλε του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη αν και προσπάθησαν οι παίκτες του Λεωνιδίου να γυρίσουν το ματς δεν τα κατάφεραν καθώς η Ολυμπιάδα βρήκε τις λύσεις για να διατηρήσει την πρωτοπορία στο σκορ με ασφαλείς διαφορες, με αποτέλεσμα την ήττα με σκορ 66-49.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκαράβελας, Μασούρης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-11 (Α’), 36-20 (Β’), 47-33 (Γ’), 66-49 (Δ’).
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ/ΛΕΧΑΙΟΥ (Κτενά): Καραμάνι 3(1), Στράντζας 12(2), Δρούλιας 4, Πανταζής, Ντάλας 2, Πανούσης 15(1), Λενάκος 28(4), Κόρδαλης 2.
ΑΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ (Μουλατσιώτης): Σαρρής 2, Χιώτης 9, Κοντολέων 8(2), Πουτσελάς 6(1), Τσουκάτος 2, Χελιώτης, Μπουτσικάκης 22(4), Τσουκάτος.

Προηγούμενο άρθροΆδ. Γεωργιάδης: Δεν τίθεται ζήτημα αύξησης του ορίου ηλικίας συνταξιοδότησης
Επόμενο άρθροΚάλεσμα της Ρούλας Πεντεφούντη στο φίλαθλο κοινό για το κρίσιμο ματς με Ίριδα Άργους