Ήττα για τον Πανθυρεατικό από τον Πανθουριακό

Την ήττα γνώρισε στο Άστρος με σκορ 1-3 ο Πανθυρεατικός απέναντι στον Πανθουριακό για την 5η αγωνιστική του 5ου ομίλου των μπαράζ για την άνοδο στην Γ’ Εθνική και πλέον οι «ελπίδες» της Αρκαδικής ομάδας στην ειδική αυτή διαδικασία για άνοδο στην Γ’ Εθνική έχουν ουσιαστικά εξανεμιστεί.

Η ομάδα της Μεσσηνίας αποδείχθηκε καλύτερη στο α’ ημίχρονο με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 0-2 χάρη σε τέρματα των Γιαννακόπουλος και Σαραντόπουλου. Ο Πανθυρεατικός στην επανάληψη αντέδρασε μειώνοντας σε 1-2 με τον Τακλή, αλλά στη συνέχεια δεν κατάφερε να πετύχει την ολική ανατροπή. Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με σουτ του Οδεμισιώτη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | 5ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)

ΑΠΣ Πάτραι – Πανηλειακός  0-0
Παλληξουριακός – ΑΟ Τσιλιβή  3-0 α.α.
Πανθυρεατικός  – Πανθουριακός  1-3
ΡΕΠΟ: Πανγυθεατικός