Ήττα στην Ερμιόνη για τον Πήγασο

Την ήττα γνώρισε ο Πήγασος Θυρέας το απόγευμα της Κυριακής (06/02) στο κλειστό γυμναστήριο Ερμιόνης από την τοπική ομάδα, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Ένα σημαντικό ματς με βαθμολογικό κίνητρο ξεκίνησε θετικά για τον Πήγασο, συνεχίστηκε στο β’ δεκάλεπτο ιδανικά με προβάδισμα στο φινάλε του με 27-34 και κατέληξε με αδυναμίες που στοίχισαν κυρίως στον επιθετικό τομέα στην επανάληψη, διάστημα στο οποίο ο ΑΟ Ερμιονίδας ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικός και έφτασε τελικά στη νίκη με 73-59.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καψιώχας, Δημουλάς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16 (Α’), 27-34 (Β’), 52-46 (Γ’), 73-59 (Δ’).
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαιτζάκης): Χονδρόπουλος 32(7), Αν. Πουλής 12, Ιωάννου 10(2), Μπινιάρης 7, Όργκεστ 6, Αγγελής 3, Κατσάβελας 3, Λούζης 2, Ιωαν. Πουλής, Φλεβαράκης, Καλογιάννης, Κοντογιάννης.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ (Χρήστος Γεννιάς, Γιώργος Κοψαύτης): Μαραγκίδης 13(3), Κόκκορης 12(2), Μίλιτς 12(2), Σπυράκος 8, Κοψαύτης 8, Μαυριάς 4, Κιουρτζίδης 2, Ταβάνι, Διαμαντόγιαννης, Πασολάρι, Μαντίκος.

Προηγούμενο άρθροΣτις εκδηλώσεις των γορτυνιακών Συλλόγων ο Δήμαρχος Γορτυνίας Ευστάθιος Κούλης