Ήττα στο φινάλε για τον Πάνα από τον ΓΣ Γαργαλιάνων

ΦΩΤΟ: ΦΩΤΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ.

Την ήττα γνώρισε ο Πάνας Κανδήλας το απόγευμα της Κυριακής με 59-72 από τον ΓΣ Γαργαλιάνων για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι για περισσότερο από τρία δεκάλεπτο, ωστόσο οι «φιλοξενούμενοι» ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικοί στο σκοράρισμα στην τελευταία περίοδο σημειώνοντας 27 πόντους, με αποτέλεσμα να ξεφύγουν στο σκορ και να φτάσουν στην επικράτηση με 59-72.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νάστος, Τσιμπούρης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15 (Α’), 29-30 (Β’), 44-45 (Γ’), 59-72 (Δ’).
ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ (Βαγγέλης Μάλλιος): Προκόπος 20(6), Τριντής 12(2), Σταθόπουλος, Μπάρλας, Τραχανάς, Γιαννούλης, Γεωργούσης 10(1), Σύρπας 9(1), Λάζαρης 4, Σάββας 4.
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (): Τσάγκαρης Ν. 14(2), Μίτεβ, Κρεκούκιας, Τσάγκαρης Λ. 6, Τσάγκαρης Μ. 24(3), Σίδερης, Βούλγαρης 17, Αναστασόπουλος 8(2), Γιαννακόπουλος 3(1), Σαμπαζιώτης.

Προηγούμενο άρθροΠελοπόννησος | Πρόστιμα για παραβίαση μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού