Ήττα του Αρκαδικού από τον αήττητο ΓΣ Γαργαλιάνων

ΦΩΤΟ: ΦΩΤΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ.

Ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός το απόγευμα της Κυριακής (11/12) φιλοξένησε στην Τρίπολη τον πρωτοπόρο και αήττητο ΓΣ Γαργαλιάνων, σ’ ένα απαιτητικό ματς στο οποίο τελικά δεν αποφεύχθηκε η ήττα με σκορ 50-61.

Παρ’ όλα αυτά στη συγκεκριμένη αναμέτρηση η ομάδα της Τρίπολης είχε καλή παρουσία και προσπάθησε να διεκδικήσει το θετικό αποτέλεσμα μέχρι και την δ’ περίοδο, στηριζόμενος στην καλή εικόνα της ομάδας στο β’ και το γ’ δεκάλεπτο και παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστόπουλος, Καρδαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-19 (Α’), 25-27 (Β’), 39-42 (Γ’), 50-61 (Δ’).

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Νίκος Πολυζωγόπουλος): Σαφλιάνης 2, Τρυφωνόπουλος 20(2), Γαϊτανάρης, Σωτηρόπουλος 2, Χωματάς 6(2), Παναγόπουλος, Μακρής, Κωτσόπουλος, Κουτσουμπός 18(2), Ψυχογυιός 2.

ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (Αντώνης Κούτρης): Μίτεβ, Νικολακόπουλος, Λαζαρίδης 12(3), Γιαννόπουλος 11, Τσαγκάνης 12(2), Καραγιαννίδης 23(1), Δημητρακόπουλος, Ντεμερούκας, Μητρόπουλος, Κρεκούκιας 3(1).

Προηγούμενο άρθρο“Πού είναι ο Ντάνσερ;” | Η Γορτύνια Β.Μουργελά μιλά στη ΔΡΤ για το νέο της παραμύθι (ήχος)
Επόμενο άρθροΓιάννης Τάσσιος: Να το θυμηθείς – Πρώτη μετάδοση