Κυπελλούχος Αρκαδίας ο Παναρκαδικός…με «δράστη» τον Ομπόσου!

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORT IMAGES.

Κυπελλούχος Αρκαδίας στέφθηκε η ομάδα του Παναρκαδικού, η οποία ήταν καλύτερη και κέρδισε το Λεωνίδιο, με 3-0, στον μεγάλο τελικό που διεξήχθη στο γήπεδο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Ο Παναρκαδικός είχε τον έλεγχο του αγώνα, από την αρχή της αναμέτρησης και κατάφερε στο 25ο λεπτό με τον Ομπόσου να σκοράρει και να «γράψει» το 1-0.

Το 2-0 δεν άργησε να έρθει και στο 30ο λεπτό, ξανά ο Ομπόσου πέτυχε γκολ για τον Παναρκαδικό.

Ο Ομπόσου συνέχισε να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής, αφού με δυνατό σουτ είχε δοκάρι στο 43ο λεπτό.

Το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ στο 2-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Λυμπερόπουλος του Παναρκαδικού, με κεφαλιά «ψαράκι» βρήκε το δοκάρι του Γιαννούση.

Στο 53ο λεπτό ο Μπινιώρης δέχθηκε κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Λάτση.

Στο 56ο λεπτό ο Δημήτρης Λυμπερόπουλος πέρασε στη θέση του Καδά, για τον Παναρκαδικό.

Στο 61ο λεπτό, έγινε η δεύτερη αλλαγή για τον Παναρκαδικό, με τον Λουγκότζια να περνά στη θέση του Νίκου Λυμπερόπουλου.

Τεράστια χαμένη ευκαιρία στο 62ο λεπτό με τον Νάτση να βγαίνει απέναντι από τον τερματοφύλακα του Λεωνιδίου, να πλασάρει, αλλά η μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

Στο 68ο ο Νάτσης από το ένα μέτρο αστόχησε να κάνει το 3-0.

Στο 69ο λεπτό ο Τσέκος πήρε τη θέση του Άσεν, ενώ ο Τσιώλης πήρε τη θέση του Νάτση.

Κι άλλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό με τον Ομπόσου που αστόχησε σε σουτ.

Στο 80ο βγήκε ο Πητ Κυρίος και τη θέση του πήρε ο Βερβεσός για το Λεωνίδιο.

Στο 84ο λεπτό κίτρινη κάρτα για τον Δημήτρη Λυμπερόπουλο του Παναρκαδικού.

Χατ – τρικ ο Ομπόσου ο οποίος στο 87ο λεπτό, μετά από μπαλιά του Τσέκου, πλάσαρε και «έγραψε» το 3-0.

Στο 90ο λεπτό, ο Κατσικαδάς βγήκε και τη θέση του πήρε ο Δολιανίτης.

Απίθανη ευκαιρία στις καθυστερήσεις, με τον Λουγκότζια να πλασάρει και χάνει σίγουρο γκολ.

Το τελικό σκορ του 47ου τελικού Κυπέλλου Αρκαδίας ήταν 3-0 υπέρ του Παναρκαδικού, που κατέκτησε το τρόπαιο.

Προηγούμενο άρθροΒόρεια Κυνουρία | Διαγωνισμός για διαχείριση των αστικών στερεών αποβλήτων