Κώτσιρας σερβίρει, Μπαράλες-Λουίς σκοράρουν και ο Αστέρας κερδίζει!

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε την Λάρισα στο ιστορικό Αλκαζάρ με 3-1 για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ.

Η ομάδα της Αρκαδίας άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με σέντρα του Κώτσιρα και κεφαλιά του Μπαράλες κάνοντας το 0-1 στο 42’. Η νίκη και οι τρεις βαθμοί κλείδωσαν στο 76’ με σκόρερ ξανά τον Αργεντινό, αυτή τη φορά με σουτ μέσα από την περιοχή. Η ΑΕΛ βρήκε απάντηση στο 89’ με τον Μούζεκ, όμως ο Λουίς Φερνάντεζ έκανε το 3-1 στις καθυστερήσεις δίνοντας άλλο χρώμα στη νίκη!

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό, η Λάρισα απείλησε αλλά έπεσε πάνω στον εξαιρετικό για ακόμα μία φορά Παπαδόπουλο, που προχώρησε σε, τουλάχιστον, δύο εντυπωσιακές αποκρούσεις. Ο Αστέρας έπαιξε έξυπνα, βρήκε το γκολ σε σημαντικά σημεία και με τον Μπαράλες να σκοράρει δύο φορές και τον Φερνάντεζ μία, πήρε τους τρεις βαθμούς αναπληρώνοντας την ισοπαλία του Αγρινίου με τον καλύτερο τρόπο. Η ΑΕΛ μπήκε ξανά στο παιχνίδι με γκολ του Μούζεκ, όμως δεν ήταν αρκετό.

Η ομάδα του Ράσταβατς έφτασε τους 7 βαθμούς και την επόμενη εβδομάδα υποδέχεται τον ΟΦΗ στην Τρίπολη για την 6η αγωνιστική.

Συνθέσεις:

ΑΕΛ: Ναγκί, Μπέρτος, Ηλιάδης, Μούζεκ, Φιλίπ, Σπάρβ, Σετσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε, Πλατέλας, Πινακάς

Αστέρας:Παπαδόπουλος, Τασουλής, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Κώτσιρας, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ρεγκίς, Σίτο, Ρίερα, Μπαράλες

Προηγούμενο άρθρο438 νέα κρούσματα και 9 θάνατοι το τελευταίο 24ωρο
Επόμενο άρθροΚώστας Τζιούμης: «Στηρίζουμε κάθε δράση που δίνει ζωή στα χωριά μας»