«Λευκή» ισοπαλία απέναντι στις Νέες Ατρομήτου οι γυναίκες του Αστέρα Τρίπολης

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR.

Η ομάδα γυναικών του Αστέρα Τρίπολης αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τις Νέες Ατρομήτου, σε αγώνα για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Γυναικών. Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις ο Αστέρα είχε δοκάρι με την Φακίνου λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχες είχαν και αυτές δοκάρι στο 55′ αλλά την μεγάλη ευκαρία την είχαν τα κιτρινομπλέ στο 80ό λεπτό, όπου η τερματοφύλακας του Αρτομήτου απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά της Μελισσού.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Χωράφας | 24/03/2024 (15:00).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χρυσοβαλάντης Γιαπιτζόγλου (Δυτικής Αττικής).
ΒΟΗΘΟΙ: Παρασκεύη Παντελίδου (Ανατολικής Αττικής), Νικόλαος Τσέλιος (Ανατολικής Αττικής).
ΝΕΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ 2018 (): Λιώντου, Αποστόλου, Σπυροπούλου, Βέρρα, Τζωρτζάνη, Κριεζή, Μπρήκε, Ρύκολμα, Γατώδη, Μοσχονά, Σμέλτσερ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γρηγοριάδου, Μελισσού, Φιγκέιρας, Ζιώγα, Τζαφέρη, Ντούρκοβιτς, Καραγιάννη, Δρακωνάκη, Φακίνου, Μοσκοφίδου, Μπάσκα (70′ Γούλα).

Προηγούμενο άρθροΈναρξη προετοιμασίας στο «Θ. Κολοκοτρώνης» για την Εθνική Ελπίδων εν’ όψει Ανδόρας
Επόμενο άρθροΗ νίκη τίτλου του Παναρκαδικού με 2-0 απέναντι στο «αξιόμαχο» Λεωνίδιο (+ph)