«Λευκή» ισοπαλία στην Τρίπολη για Παναρκαδικό και Σαντορίνη

Για την 9η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ο Παναρκαδικός φιλοξένησε στο παγωμένο Δημοτικό γήπεδο Παναρκαδικού τον ΑΣ Σαντορίνης το πρωί της Κυριακής (19/12), με τις δύο ομάδες παρά την προσπάθειά τους να περιορίζονται στο 0-0. Κάτι ο «ταλαιπωρημένος» αγωνιστικός χώρος και κάτι οι χαμηλές θερμοκρασίες, δεν επέτρεψαν στις δύο ομάδες να «πιάσουν» επιθυμητό αγωνιστικό ρυθμό στο ματς με αποτέλεσμα λίγες ουσιαστικές στιγμές στο 90λεπτο.

Στο α’ ημίχρονο ο ΑΣ Σαντορίνης είχε μεγάλη ευκαιρία στο 18’ να ανοίξει το σκορ όταν ο Σγκούρι βρέθηκε απέναντι στο Μάνο, αλλά ο τερματοφύλακας με σωτήρια επέμβαση με το σώμα διατήρησε απαραβίαση την εστία του, ενώ για τον Παναρκαδικό ένα διαγώνιο σουτ του Κολιόπουλου έφυγε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός προσπάθησε να φτάσει σε κάποιο γκολ, με τον Λαζαρίδη στο 56’ να χάνει μεγάλη ευκαιρία, όταν το δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Φαρμάκη. Η αποβολή του Συρεγγέλα στο 57’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα δεν ευνόησε επί της ουσίας τον Παναρκαδικό που αν και προσπάθησε να δημιουργήσει κάποια ουσιαστική στιγμή δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 61’ η κεφαλιά του Παντίδου απομακρύνθηκε σωτήρια από τον Μάνο, ενώ στο 76’ το δυνατό σουτ του Κολιόπουλου κατάληξε λίγο άουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπυρίδων Λιάρος (Λακωνίας).
ΒΟΗΘΟΙ: Παναγιώτης Σόβολος (Λακωνίας), Ηλίας Μπεκιάρης (Λακωνίας).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Νικόλαος Ρατσιάτος (Αργολίδας).