“Μαχητής” ο Παναρκαδικός, 2-2 στην Καλαμάτα!

Τι και αν την τελευταία αγωνιστική στη Γ’ Εθνική ο Παναρκαδικός ήταν βαθμολογικά αδιάφορος έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή του στην κατηγορία; Οι παίκτες του Θανάση Στάικου με κίνητρο τη φανέλα της ομάδας πάλεψαν το απόγευμα της Κυριακής για το θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην ομάδα της Καλαμάτας. Παρ’ ότι βρέθηκαν πίσω στο ημίχρονο με σκορ 2-0, στην επανάληψη γύρισαν το ματς φτάνοντας τελικά στην ισοφάριση με 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η «Μαύρη Θύελλα» ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε στο παιχνίδι με τέρματα του Κάρλος στο 10’ και στο 20’. Μέχρι το φινάλε του α’ μέρους μπορεί ο Παναρκαδικός να μην απείλησε αλλά στην επανάληψη με πρωταγωνιστή τον Καρβάλιο με γκολ σε τρομερό σουτ του στο 54’ και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 65’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Το κλείσιμο της σεζόν για τον Παναρκαδικο έκλεισε με θετικό αποτέλεσμα και έναν ακόμη βαθμό.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωάννης Ρούτσης (Κορινθίας).

ΒΟΗΘΟΙ: Αθανάσιος Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας), Παναγιώτης Σπηλιώτης (Κορινθίας).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Αντωνία Κοκκότου (Αργολίδας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 10’ Ρόνι Κάρλος, 20’ Ρόνι Κάρλος | 54’ Καρβάλιο, 65’ (πεν.) Καρβάλιο.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 28’ Μάρκοβιτς.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 23’ Στρέμπας, 26’ Μίρτα,

ΑΠΟΒΟΛΕΣ:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιάννης Χριστόπουλος): Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος (66’ λ.τρ. Μπίζος), Χίλγκεν, Ζαχαρόπουλος, Ρόνι Κάρλος (76’ Ζελέκου), Αντωνιάδης, Αθανασόπουλος (65’ Φουάσης), Μάρκοβιτς, Λαθύρης (78’ Μίνγκας).

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Θανάσης Στάικος): Μίρτα, Καναβέτας, Μπινιώρης, Στρέμπας, Γκαντιάγκα, Γιαλαμίδης, Τσιώλης, Σβίγγος, Γεωργόπουλος (52’ Τρέσα), Λυμπερόπουλος Ν. (89’ Λυμπερόπουλος Δ.), Καρβάλιο (90’+3’ Καπετανάκης).