Νίκη για τους εφήβους του Αρκαδικού επί του Πάνα Τρίπολης

ΦΩΤΟ: ΦΩΤΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ.

Τη νίκη με σκορ 51-70 σημείωσε ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήβων, στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης απέναντι στην ομάδα του Πάνα Τρίπολη.

Οι «κυανόλευκοι» είχαν το μικρό προβάδισμα στο α’ ημίχρονου, ωστόσο με ανεβασμένους ρυθμούς στην άμυνα στην επανάληψη, κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ και να φτάσουν τελικά στην επικράτηση.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-18 (Α’), 32-38 (Β’), 40-52 (Γ’), 51-70 (Δ’).

ΠΑΝΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βασίλης Αλικάκος, Ηλίας Μπαλής): Αποστολόπουλος, Παπαπέτρου 1, Σαραντόπουλος, Φιλιππόπουλος, Τσιαμούλος 5, Σούπος 4, Μακρής 23(2), Κωστόπουλος, Βερβαινιώτης 6, Δαύρος 10, Σκούρος, Μαργιώλας.

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Νίκος Πολυζωγόπουλος): Παπαδημητρίου, Τρυφωνόπουλος 19(1), Γαϊτανάρης 3, Μακρής 5(1), Χωματάς 17(1), Παναγόπουλος, Λαγογιάννης, Κωτσόπουλος 8, Λύρας 2, Χρυσανθακόπουλος, Ναστόπουλος 16, Καραχάλιος.

Προηγούμενο άρθροΤο Ίδρυμα Μποδοσάκη στηρίζει τη Σχολή Αργυροχρυσοχοΐας Στεμνίτσας
Επόμενο άρθροΜαθητές-Δημοσιογράφοι του 2ου Πρότυπου Γυμνασίου Τρίπολης σε μια συγκινητική συζήτηση με τον Κώστα Γιαννόπουλο