Νίκη με ανατροπή οι γυναίκες του Αστέρα απέναντι στον Ίκαρο Πετρωτού!

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIUPOLIS.GR.

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Αστέρα Τρίπολης αν και βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ κατάφερε να κάνει την ανατροπή απέναντι στον Ίκαρο Πετρωτού και να πάρει μια σημαντική νίκη με 2-3 για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι παίκτριες του Αρκδικού συλλόγου είχαν την πρωτοβουλία όμως οι γηπεδούχες ήταν αυτές που προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ στο 8′ και στο 30′. Στην επανάληψη οι κιτρινομπλέ μπήκαν αποφασισμένες για την ανατροπή με την Μαρίνη να μειώνει σε 2-1 στο 66ο λεπτό και την Durkovic να ισοφαρίζει στο 84′. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε  με τη Παντελάκη να σκοράρει στο 90+3′ και να δίνει την νίκη στην ομάδα της Τρίπολης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ: Κέμου, Παπαγεωργίου, Τζεβελέκου (46′ Παπαμήτρου), Μελισσού, Καββαθά, Durkovic, Scheers (57′ Παντελάκη), Γεωργακοπούλου(87′ Μαϊδιώτη), Χριστοφορίδη, Καραγιάννη, Μαρίνη

Προηγούμενο άρθροΣτην κορυφή το Λεωνίδιο – Τα σημερινά (02/04) αποτελέσματα και η βαθμολογία
Επόμενο άρθροΤο φινάλε στην κανονική διάρκεια της Γ’ Εθνικής κατηγορίας (02/04)