Νίκη στο ‘Αστρος για τα κορίτσια του Αστέρα

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIUPOLIS.GR.

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ επικράτησε με 3-1 με αντίπαλο την ΑΟ Ίκαρος Πετρωτού, σε εντός έδρας αγώνα για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών. Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο του Άστρους και οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ έκαναν εντυπωσιακή εμφάνιση, σκοράροντας δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο. Το 1-0 σημείωσε η Καραγιάννη στο 28′ και στο 39′ η Χριστοφορίδη με φοβερό σουτ έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα μείωσε σε 2-1. Το σκορ έκλεισε ακόμη ένα τέρμα από την Καραγιάννη στο 79′ για το τελικό 3-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ Θεοδωρακοπούλου, Παπαγεωργίου , Αντωνίου (73′ Τζεβελέκου), Μελισσού, Καββαθά, Durkovic , Γεωργακοπούλου, Παπαμήτρου, Χριστοφορίδη, Καραγιάννη (89′ Καντζιώρα), Μαρίνη (90+ Γοματού)

Προηγούμενο άρθροΕκδήλωση για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Δεμίρι Τεγέας (vid,ph)
Επόμενο άρθροΚώστας Τζιούμης: «Έχουμε υποχρέωση να διατηρούμε στενούς συνεκτικούς δεσμούς με τους Τριπολίτες της Αθήνας»(ph)