Νίκη στο φινάλε για τους έφηβους του Αρκαδικού στην Κυπαρισσία

Πολύ σημαντική νίκη σημείωσε η εφηβική ομάδα του ΣΕΦΑ Αρκαδικού το απόγευμα της Κυριακής (26/09) στην Κυπαρισσία επί του Δίωνα, καθώς επικράτησε με σκορ 68-70. Η επικράτηση αποκτά ιδιαίτερα αξία για τους «κυανόλευκους» καθώς ήρθε με ανατροπή κι ενώ η ομάδα βρισκόταν με 26-11 στο α’ δεκάλεπτο, αλλά και πίσω στο σκορ στο φινάλε του ημιχρόνου και της γ’ περιόδου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος, Χαραλαμπόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-11 (Α’), 36-28 (Β’), 49-41 (Γ’), 68-70 (Δ’).

ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ (Τζαγισβίλι Μ., Γρουστέμης Γ.): Κίτσος 6, Αγγελινάς, Δημητρακάκης 2, Γιαννόπουλος 24(2), Τζώρτας, Κυζιλής 12(1), Σταμίρης 3(1), Μωραΐτης 11(1), Μιχόπουλος 10, Φωτεινόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Αντωνόπουλος.

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γεωργακόπουλος, Πολυζωγόπουλος): Μακρής 2, Τρυφωνόπουλος 18(2), Μποτούλας 7, Παπαδημητρίου, Χαραλαμπόπουλος 22(1), Τσαμακλής 14, Τουρνικιώτης, Γλύμης, Ναστόπουλος.

Προηγούμενο άρθροΠετράκος – Κάτσαρης: “Η κυβέρνηση παραβιάζει το διεθνές δίκαιο και τα δικαιώματα του ανθρώπου”
Επόμενο άρθρο«Καθάρισαν» στην επανάληψη οι νεάνιδες της Άμιλλας στο ματς με Πελασγό