Νίκη της Εθνικής Προπαίδων επί της Βοσνίας/Ερζεγοβίνης – Αγωνίστηκε και ο Παναγιώτης Μανταζέλης

H Εθνική Προπαίδων επικράτησε 2-0 της οικοδέσποινας Βοσνίας/Ερζεγοβίνης στην πρεμιέρα της στο διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά U-16 της UEFA, το οποίο λαμβάνει χώρα στο Σαράγεβο. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, δεν απειλήθηκε από τους αντιπάλους του και εκκίνησε νικηφόρα την πορεία του στο τουρνουά. Στην αναμέτρηση συμμετείχε και ο νεαρός ποδοσφαιριστής του Αστέρα Τρίπολης Παναγιώτης Μανταζέλης ο οποίος περιλαμβάνεται στην αποστολή του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος για το συγκεκριμένο τουρνουά.

Στο 27ο λεπτό ο Μιχαηλίδης με προβολή μετά από σέντρα του Κρομμύδα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στην Εθνική Ομάδα. Στο 44ο λεπτό ο Μιχαηλίδης νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Μούγιανιτς, ενώ τo τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπέρδος στο 76ο λεπτό με σουτ από τη μεγάλη περιοχή.
Την Παρασκευή 10 Μαΐου στις 12:00 η Εθνική Ομάδα αντιμετωπίζει την Ουγγαρία για την 2η αγωνιστική του τουρνουά.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ: Αρβανιτάκης, Λαγουδάκης, Μόκρης, Κάπελας, Μηνασίδης, Τουρσουνίδης, Σταμέλλος, Κρομμύδας, Κυριαζίδης, Μιχαηλίδης, Μπέρδος.
Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Καλαϊτζίδης, Θεοχάρης, Βενέτης, Γαζής, Μανταζέλης, Σαββίδης, Τρικαλιώτης, Αβραμούλης, Χνάρης.

Προηγούμενο άρθροΜεσσηνία | Με σοβαρά τραύματα στο Παίδων η 6χρονη που δέχθηκε επίθεση από αδέσποτο σκύλο
Επόμενο άρθροΠανελλήνιο Νεανίδων – Το πανόραμα της 1ης μέρας (08/05)