Ο Παναρκαδικός μπορούσε κάτι περισσότερο από την ήττα στη Σπάρτη

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Στη Σπάρτη αγωνίστηκε το απόγευμα του Σαββάτου ο Παναρκαδικός απέναντι στην «γηπεδούχο» ομάδα της ΑΕ Πελλάνας – Καστορείου. Μια απαιτητική αναμέτρηση στην οποία οι «Αρκάδες» ήθελαν πολύ τη νίκη στην προσπάθειά τους να απομακρυνθούν από την επικίνδυνη τελευταία πεντάδα. Η ομάδα της Τρίπολης παρά την μεγάλη προσπάθεια στο β’ ημίχρονο δεν κατάφερε να αντιστρέψει το σε βάρος του σκορ και ηττήθηκε τελικά με σκορ 1-0.

Η ομάδα της Πελλάνας – Καστορείου ήταν αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί με τον Σικαλόπουλο στο 17ο λεπτό της συνάντησης. Στη συνέχεια ο Παναρκαδικός αντέδρασε αλλά δεν μπόρεσε να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός μέχρι το φινάλε του α’ μέρους.

Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Θανάσης Στάικου έψαξαν την ανατροπή καθώς είχαν την υπεροχή στο ματς και τις φάσεις για να το πετύχουν. Αρκετές καλές στιγμές, αλλά καμία δεν κατέληξε με τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας, με τους «γηπεδούχους» να κρατάνε τελικά τη σημαντική και γι’ αυτούς νίκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωάννης – Δημήτρης Καλογερόπουλος (Αθηνών).

ΒΟΗΘΟΙ: Αντώνιος Καλλής (Ανατολικής Αττικής), Δημήτριος – Αλέξανδρος Σταυρόγλου (Αθηνών).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Ανδρέας Μιχαλακέας (Μεσσηνίας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 17’ Σικαλόπουλος.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 32’ Παναγιωτόπουλος, 79’ Κωνσταντινίδης.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ:

Α.Ε ΠΕΛΛΑΝΑΣ (Αλέξης Μαντζούνης): Κραβαρίτης, Τζιόλας, Αναστασάκος, Μουλιάτος (80’ Πλατάνας), Κόντα, Γιομπονέτ, Σικαλόπουλος, Κωνσταντινιδής, Ρασσιάς, Ζαραφέτας, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτίδης.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Θανάσης Στάικος): Καλογερόπουλος, Καναβέτας (85’ Βίνιεβιτς), Μπινιώρης (89’ Τρέσα), Στρέμπας, Γκαντιάγκα, Γιαλαμίδης, Τσιώλης, Σβίγγος, Γεωργόπουλος (74’ Τσάνης), Λυμπερόπουλος Ν., Καρβάλιο.

Προηγούμενο άρθροΜπουντρούκας: Η ακύρωση αποφάσεων του ΠΕΣΥ δείχνει την ανικανότητα της περιφερειακής αρχής
Επόμενο άρθροΠαπαγγελόπουλος: «Η αλήθεια για τις μέρες του κ. Δέδε στην Κορινθία»