Όρθιος και στην Κωνσταντινούπολη ο Αστέρας Τρίπολης: Ισοπαλία με την Μπεσίκτας

Χρυσή αποδείχθηκε η αλλαγή   του Μπαντιμπανγκά με τον Πάρα από τον Στάικο Βεργέτη στο 69′ λεπτό του αγώνα στην Κωνσταντινούπολη. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 88’ λεπτό της αναμέτρησης πέτυχε το ένα γκολ της ομάδας εξασφαλίζοντας μία  παλικαρίσια ισοπαλία (1-1) στον Αστέρα Τρίπολης κόντρα στην Μπεσίκτας μέσα στην Πόλη. Η ομάδα του Σλάβεν Μπίλιτς πέτυχε το πρώτο της γκολ στο 33’ λεπτό με σκόρερ τον Τερέ.

Ο Αστέρας παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο και το γεγονός ότι ήταν πίσω στο σκορ δεν πτοήθηκε και έτσι λίγα λεπτά πριν τελειώσει ο αγώνας πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης ξεκινώντας με το «δεξί» τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Europa league.