ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης 2-0…Με τέτοιες εμφανίσεις, play-off γιοκ!

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα με 2-0 για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

O ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί στο 17′ με σκόρερ τον Πέλκα. Η φάση άρχισε από τον Μυστακίδη που συνεργάστηκε με τον Κίτσιου, ο δεύτερος μπήκε στην περιοχή και μετά από κερδισμένες κόντρες η μπάλα έφτασε στον Πέλκα που από κοντινή απόσταση την έστειλε στα δίχτυα. Στο 24′ ο Παντελιάδης απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 32′ ο Sankare με κεφαλιά. Τέσσερα λεπτά μετά ο Hamdani δοκίμασε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά δεν βρήκε στόχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ μπήκε δυνατά, πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης και είχε καλές στιγμές με τον Bertoglio στο 62′ και τον Lluy στο 72′. Ο ΠΑΟΚ όμως ήταν αυτός που σκόραρε ξανά όταν στο 77′ ο Mak βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 2-0.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Vitor, Χατζηισαΐας, Τζαβέλλας, Leovac (Κοροβέσης 82′), Cimirot, Πέλκας, Άντονις (Τζιόλης 72′), Κίτσιου (Κάτσε 62′), Mak, Μυστακίδης

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Παντελιάδης, Alloco, Sankare, Ζησόπουλος, Lluy (Φούντας 80′), Hamdani, Dudu (Moucam 46′), Δημούτσος, Mazza (Ιωαννίδης 61′), Bertoglio

Προηγούμενο άρθροΤι αποφάσισαν οι αγρότες της Πελοποννήσου μετά από σύσκεψη στην Τρίπολη