Πλούσια δράση και με πρεμιέρα στο Α1 τοπικό στο χώρο του τοπικού μπάσκετ

Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου 2020 18:06

Πλούσια αγωνιστική δράση αναμένεται το προσεχές τριήμερο στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Πέρα από την διεξαγωγή αναμετρήσεων για τα πρωταθλήματα υποδομής και με Αρκαδικό ενδιαφέρον είναι προγραμματισμένη και η πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α1 τοπικής κατηγορίας.

Για την 1η αγωνιστική μάλιστα είναι τέσσερις αναμετρήσεις με Αρκαδικό ενδιαφέρον και συγκεκριμένα την Κυριακή είναι προγραμματισμένα τα ματς: Πάμισος – ΣΕΦΑ Αρκαδικός, Σπαρτιατικός ΓΣ – Πελασγός ΚΟΜ και Λακωνικός Κρόνος – Πάνας Κανδήλας. Τη Δευτέρα για το Α1 τοπικό είναι προγραμματισμένο και το παιχνίδι ΓΣ Μεσσήνης – ΑΕΜ Πολύβιος



Η αγωνιστική δράση του Σαββάτου έχει αναλυτικά ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:30 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π, ΤΑΒΟΥΛΕΡΕΑΣ ΣΠ.
2 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
3 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ.
4 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 15:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
5 ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
6 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚ. – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 16:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
7 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚ. ΓΣ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 15:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.
8 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚ. ΓΣ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:30 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ Γ.
9 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 17:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ

Η αγωνιστική δράση της Κυριακής έχει αναλυτικά ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:00 ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΑΜΠΟΣ
2 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 15:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
3 ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
4 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΚΥΡ.
5 ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.
6 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:30 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
7 ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ – ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.

Η αγωνιστική δράση της Δευτέρας έχει αναλυτικά ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 19:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
2 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ-ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.