Τι έκαναν τα τμήματα υποδομών του Αστέρα Τρίπολης

Μία νίκη και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός των τμημάτων υποδομής του Αστέρα Τρίπολης το περασμένο Σαββατοκύριακο (04-05/02) στα αντίστοιχα ηλικιακά πρωταθλήματα της Super League. Αναλυτικότερα:

Κ15 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ 0-3

H ομάδα Κ15 του Αστέρα επικράτησε με 0-3 της αντίστοιχης του Απόλλωνα Σμύρνης σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι Αρκάδες είχαν την πρωτοβουλία και προηγήθηκαν μόλις στο 10ο λεπτό με τον Αδάμ. Στο 44′ ο Καραπαναγιωτίδης διπλασίασε τα τέρματα των «κιτρινομπλέ» και το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Δουρής στο 65ο λεπτό.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Σαββόπουλος, Μόνιος, Κόρο, Κολοσκόπης, Αργειτάκης, Παπαευθυμίου, Κικίνιας (44′ Κοντράσι), Δουρής, Αδάμ, Καραπαναγιωτίδης, Πιέρρος.

Κ17 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ 3-1

Η ομάδα Κ17 του Αστέρα ηττήθηκε με 3-1 από την αντίστοιχη του Πανιωνίου σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι Αρκάδες κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 6ο λεπτό αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ με τρία γκολ στο 45′ στο 90′ και στο 90+4′.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κακαδιάρης, Αγγέλου (75′ Μουχτάρης), Κωνσταντόπουλος, Κακουλής, Νικολόπουλος , Κάλα, Ανδρεάδης (69′ Δάγλας), Δριγκάκης, Αγγελάκης, Γεωργόπουλος (69′ Κόλλιας), Τηλαβερίδης.

Κ19 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ 1-0

Η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης ηττήθηκε με 1-0 από την αντίστοιχη του Παναιτωλικού σε εκτός  έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League. Οι γηπεδούχοι με γκολ στο 75ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γραμματικάκης, Μποτόπουλος (55’ Παπαδόπουλος), Χριστόπουλος, Λάσκαρης, Καραγλάνης (77’ Ρουμπιές), Ανανιάδης,Παπαδημητρίου, Παπαδόπουλος Α.(71’ θωμαΐ), Μπάτσι, Καλλαντζή, Κεδίκογλου.

Προηγούμενο άρθροΤο Θεατρικό Εργαστήρι Άστρους συνεχίζει με κόπο και έμπνευση!
Επόμενο άρθροΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΑΛ Αρκαδίας| Δράση αλληλεγγύης για τους σεισμόπληκτους Τουρκίας – Συρίας