Ήττα Αστέρα στο τελευταίο φιλικό με Παναιτωλικό

ΦΩΤΟ: ASTERASTRIPOLIS.GR

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Αστέρας Τρίπολης από τον Παναιτωλικό, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθη στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Ο αγώνας ξεκίνησε με διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα, αφού στο 5′ το σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού, ο οποίος στο 6′ έκανε εντυπωσιακή επέμβαση στο σουτ του Βαλιέντε μέσα από την περιοχή.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ο Αστέρας δεν βρήκε διαδρόμους για να απειλήσει. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός σκόραρε στο 56′ με τον Λουσέρο και στο 62′ με τον Μπαΐροβιτς και πήρε τη νίκη. Ο Αστέρας απείλησε σε τέσσερις περιπτώσεις με σουτ του Λουίς Φερνάντεθ, τα δύο στο 53′ που ήταν άστοχα και ακόμη δύο στο 61′ και στο 90′, που απομάκρυνε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Ο Knett είχε σωστή αντίδραση και στο σουτ του Μπόρχα Φερνάντεθ στο 73′.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Μιχαήλ (46′ Παπαδόπουλος), Βλάχος (46′ Μπόρχα Φερνάντεθ), Μαρτίνεθ (46′ Κυριακόπουλος), Αντζουλάς (66′ Δουβίκας), Πασαλίδης (46′ Σουάρες), Μπελόκ (46′ Λουίς Φερνάντεθ), Βαλιέντε, Κώτσιρας, Καπίγια, Μαρκ Φερνάντεθ, Κρέσπι (46′ Μπαράλες).

Προηγούμενο άρθροΕκδήλωση για τα 100 χρόνια από την Ίδρυση της Οικοκυρικής Σχολής Τεγέας (+vd, ph)