Την ήττα γνώρισε η παιδική ομάδα του Αρκαδικού στη Μεγαλόπολη

Για την 10η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, ο Πελασγός ΚΟΜ φιλοξένησε τον ΣΕΦΑ Αρκαδικό του οποίου και επικράτησε με σκορ 48-46. Οι δύο ομάδες είχαν από δύο δεκάλεπτο με τους «γηπεδούχους» να ξεκινούν πολύ καλά στα δύο ημίχρονα και να καταφέρνουν στο φινάλε να διατηρήσουν το προβάδισμα. Με τη νίκη αυτή ο Πελασγός ουσιαστικά εξασφαλίζει την πρώτη θέση και ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός διατηρείται στη 2η θέση σε ότι αφορά την α’ φάση του πρωταθλήματος.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος, Ταβουλαρέας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-8 (Α’), 25-22 (Β’), 43-33 (Γ’), 48-46 (Δ’).
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΚΟΜ (Ανδρέας Γιαννόπουλος, Γιώργος Τσατσουλής): Γιαννόπουλος 11(2), Τουλκερίδης 2, Καρδάσης 2, Μαχαίρας 14(1), Δρακόπουλος 4, Μαντάς 1, Μερζιώτης 13, Μακρής 1, Τσουμπλέκας.
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Νίκος Πολυζωγόπουλος, Παναγιώτης Γεωργακόπουλος): Τσέλλος 16, Λύρας 4, Μακρής 9(1), Λαγογιάννης, Κωτσόπουλος 7, Ζαμπαθάς, Γκαργκάσουλας 1, Ναστόπουλος 9.

Προηγούμενο άρθροΤρίπολη | Aνοικτή συνέλευση από την Λαϊκή Ενότητα – Ανυπότακτη Αριστερά Αρκαδίας
Επόμενο άρθροΕπιστροφή στις νίκες μετά από καιρό για τον Πήγασος – Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής