Την ήττα γνώρισε ο Πήγασος από τον ΑΟ Αχαΐας Γαλήνη

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ο Πήγασος ΑΟ Θυρέας ηττήθηκε τελικά με σκορ 69-78 από την ομάδα του ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη». Σε ότι αφορά το ματς μετά το α’ δεκάλεπτο που βρήκε προηγούμενους τους «Αρκάδες» με 19-18, στο β’ δεκάλεπτο με το επί μέρους 8-26, οι «φιλοξενούμενοι» ξέφυγαν με 27-44.

Στην επανάληψη αν και προσπάθησε και μείωσε στο σκορ η «βυσσινί» ομάδα δεν κατάφερε να γυρίσει το ματς, με αποτέλεσμα την τρίτη ήττα σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γέρος, Αλεξόπουλος Π.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18 (Α’), 27-44 (Β’), 53-62 (Γ’), 69-78 (Δ’).
ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ (Χρήστος Γεννιάς, Γιώργος Κοψαύτης): Μαντίκος, Ταβάνι 4, Καρράς, Κόκκορης 2, Κοψαύτης 16 (1), Σέπος 13 (3), Διαμαντόγιαννης 2, Μίλιτς 16 (1), Μαυριάς 7 (1), Μεσσίνης, Κιουρτζίδης 9, Αντωνάκης.
ΑΟ ΑΧΑΪΑΣ «Η ΓΑΛΗΝΗ» (Κώστας Γιαννόπουλος, Κώστας Βαλκανάς): Παπαθανασόπουλος, Κουμανιώτης 3 (1), Καραγιάννης 2, Κανελλάκης, Εφέπουλος 18 (2), Παπαβασιλόπουλος 17 (1), Σπύρου 9 (1), Κάλλης 13 (3), Πίκιος 14 (2), Λαμπρόπουλος 2, Σούντρης, Βεργανελάκης.

Προηγούμενο άρθροΠρόσκοποι και έμποροι της Τρίπολης παρέδωσαν ρούχα στο Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα σε μια “δράση με αποτέλεσμα και ουσία” (ph)