Την ήττα γνώρισε στην Καλαμάτα η γυναικεία ομάδα του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης

ΦΩΤΟ: ΦΩΤΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ.

Για την 5η αγωνιστική των play-out η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης ηττήθηκε με σκορ 3-0 σετ από την πρωτοπόρο ομάδα του ΑΟ Ακρίτα, για την 5η αγωνιστική των play-out της Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών.

Η Αρκαδική ομάδα αρκετά ανταγωνιστική στο 1ο σετ ηττήθηκε τελικά με 27-25, ωστόσο στη συνέχεια οι «γηπεδούχες» ανεβάζοντας ρυθμούς κατάφεραν να φτάσουν στην επικράτηση με 3-0. Μετά την ήττα αυτή η ομάδα της Τρίπολης βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χανδρινός, Μουστάκη.
ΣΕΤ: 27-25 (1ο), 25-18 (2ο), 25-19 (3ο).
ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Ι): Αντωνοπούλου, Γαλανοπούλου, Γεωργουλάκου, Γρίβα, Ζουμπουλίδου, Λαγού, Μαθιουδάκη, Μπαστάκου, Μπότη, Ορφανέα, Πανταζοπούλου, Πετεινάρη.
ΑΣΠΕΤ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Χρονόπουλος): Πεντεφούντη, Μπιρμπίλη, Νικητοπούλου, Χρονοπούλου Βασ., Καραλέκα, Χρονοπούλου Ιωάν., Σενγκέργκι, Ζάβου, Κυριαζή, Καλόμαλου.

Προηγούμενο άρθροΚ.Τζιούμης στη ΔΡΤ 91,5: “Ζητάμε την απόσυρση του νομοσχεδίου και συντασσόμαστε με τον αγώνα των εργαζομένων των ΔΕΥΑ όλης της χώρας” (ήχος)
Επόμενο άρθροΔΕΥΑ Τρίπολης| Απεργιακή κινητοποίηση ενάντια στην ιδιωτικοποίηση του νερού: “Το νερό είναι κοινωνικό αγαθό, δεν είναι για πούλημα” (vid)