Τριπλή επιτυχία για την Αναστασία Αντωνίου του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στην Καλλιθέα

Με ανακοίνωσή της η διοίκηση του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης αναφέρει:

Τριπλή επιτυχία για την αθλήτρια του ομίλου τένις μας Αναστασία Αντωνίου στην Καλλιθέα, όπου κατέκτησε μία 1η και δύο 2ες θέσεις. Στο open τουρνουά που διεξήχθη στον Φιλαθλητικό Σύλλογο Καλλιθέας η αθλήτρια του ομίλου μας Αναστασία Αντωνίου, αγωνίστηκε σε μονά, μικτά διπλά και διπλά γυναικών και κατάφερε να είναι μέσα στα πρώτα μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες, όπου συμμετείχε.

Πιο συγκεκριμένα την 1η θέση κατέκτησαν στα διπλά μικτά με συμπαίχτη τον Σουβαντζηδάκη Πάνο σε 64άρι ταμπλό αγώνων. Στον δεύτερο γύρο επικράτησαν των Κωνσταντινίδη – Πουλτίδου με 2-0 σετ (πρώτος γύρος bye) και στον τρίτο με το ίδιο σκορ των Στεφάνοβιτς – Στεφάνοβιτς. Στα ημιτελικά επικράτησαν με 2-0 σετ του ζευγαριού Γιουρουλιάν – Γιουρουλιάν και στον μεγάλο τελικό με 2-0 σετ των Παυλινέρη – Αντωνένκο.

Στα διπλά γυναικών η Αντωνίου με συμπαίχτρια την Αποστολοπούλου κατέκτησαν την 2η θέση παίρνοντας τον πρώτο γύρο με bye και τον δεύτερο γύρο με 2-0 σετ αντιμετωπίζοντας τις Γκουντάνη – Μποσδελεκίδου. Στα ημιτελικά επικράτησαν των Λιανού – Λογκίνοβα με 2-0 σετ, αλλά στον τελικό ηττήθηκαν από τις Λαγού – Αντονέσκου με 0-2 σετ κατακτώντας την 2η θέση.

Τέλος στα μονά γυναικών η Αντωνίου κέρδισε την 2η θέση, αφού ηττήθηκε στον τελικό από την Στεφάνοβιτς με 2-1 σετ. Μέχρι τον μεγάλο τελικό η αθλήτριά μας επικράτησε διαδοχικά χωρίς να χάσει σετ των Λογκίνοβα, Χατζηαντώνη και Μιχάλη (ημιτελικά).

Πολλά συγχαρητήρια από την διοίκηση και την προπονητική ομάδα της ΑΕΚ Τρίπολης στην αθλήτριά μας Αντωνίου Αναστασία, καθώς και στους συναθλητές της στα διπλά (Σουβαντζιδάκη και Αποστολοπούλου) για τις τρείς διαδοχικές κατακτήσεις θέσεων στο τουρνουά της Καλλιθέας. Της ευχόμαστε υγεία, επιμονή και ανάλογη συνέχεια στα επόμενα τουρνουά.

Προηγούμενο άρθροΑγωνιστική Συνεργασία Πελοποννήσου: “Καλή σχολική χρονιά. Νέο ξεκίνημα νέοι αγώνες”
Επόμενο άρθροΔύο θετικά test σε 315 δείγματα στην Πλατεία Αγίου Βασιλείου στην Τρίπολη