Τρίτη διαδοχική νίκη για τον Πάνα Κανδήλας

Για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 τοπικής κατηγορίας στην ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, ο Πάνας Κανδήλας κατάφερε να πραγματοποιήσει την 3η συνεχόμενη νίκη και όχι μόνο να καλύψει πολύ γρήγορα την αφαίρεση των δύο βαθμών από την αρχή του πρωταθλήματος, αλλά πλέον να βρίσκεται πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αγωνιστικά ο Πάνας αντέδρασε στο κακό ξεκίνημα και την α’ περίοδο όπου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 11-23 και στη συνέχεια σταδιακά μπήκε στο ματς καταφέρνοντας στο φινάλε να κερδίσει στις λεπτομέρειες με σκορ 56-55.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος, Μητσέας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-23 (Α’), 26-33 (Β’), 48-48 (Γ’), 56-55 (Δ’).

ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ (Βαγγέλης Μάλλιος): Τριντής 10(2), Γιαννούλης 3(1), Σταθόπουλος 2, Σύρπας 8(1), Τραχανάς, Γεωργούσης 11(3), Τράκας 3(1), Λάζαρης 6, Σπηλιόπουλος 1.

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ (Σταύρος Μουραφέτης): Κατιρτζόγλου 3, Κυριακίδης 5(1), Ηλιόπουλος 8(1), Μπογράκος 2, Πολοχωρίτης 18(2), Μουραφέτης 19(3).