Αστέρας | Νίκη για την Κ19, διπλό πρωτιάς για την Κ17, ισοπαλία για την Κ15

Γεμάτο αναμετρήσεις ήταν το Σάββατο 16/12 για τις ακαδημίες του Αστέρα Τρίπολης.

Η Κ19 επικράτησε εντός έδρας του ΟΦΗ με 2-0, η Κ17 έφυγε με το διπλό από την έδρα του Ιωνικού και συνεχίζει σε τροχιά πρωταθλητισμού, ενώ η Κ15 αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την ΑΕΚ.

Αναλυτικά

K19: ΑΣΤΕΡΑΣ - ΟΦΗ 2-0

K19: ΑΣΤΕΡΑΣ – ΟΦΗ 2-0

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ επικτάτησε με 2-0 της αντίστοιχης τoυ ΟΦΗ σε εντός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι κιτρινομπλέ έφτασαν στη νίκη με δύο γκολ με κεφαλιά από τον Λάσκαρη στο 47ο και 61ο λεπτό. Οι Αρκάδες είχαν και δοκάρι με τον Μπάτση στο 78′.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ

Αρχοντακάκης, Καπέρδας, Ρουμελιώτης, Καραγλάνης, Λάσκαρης, Προύντζος, Ντερβίση (45′ Παπαδημητρίου), Τηλαβερίδης (80′ Μποτόπουλος), Καλλαντζή (80′ Νικολόπουλος), Παπαδόπουλος Α.(80′ Κάλα), Κεδίκογλου (70′ Μπάτση)

Κ17: Ιωνικός - ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1

Κ17: Ιωνικός – ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1

Νέα νίκη για την ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ, η οποία επικράτησε με 0-1 της αντίστοιχης του Ιωνικού σε αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Για τους κιτρινομπλέ το γκολ της νίκης σημείωσε ο Αγγελάκης στο 51′ με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή. Θα θέλαμε να ευχηθούμε περαστικά στον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας, Κολοσκόπη, ο οποίος στη διάρκεια του αγώνα τραυματίστηκε σοβαρά στον καρπό του χεριού.

Κωτσιόπουλος, Αγγέλου, Ρουμπιές, Κολοσκόπης (22′ Δριγκάκης), Αργειτάκης, Ντύρμα (75′ Παπαευθυμίου), Ανδρεάδης, Μανταζέλης, Αγγελάκης, Γεωργόπουλος (68′ Χριστόπουλος), Καραπαναγιωτίδης

K15: ΑΕΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ 2-2

K15: ΑΕΚ – ΑΣΤΕΡΑΣ 2-2

Η ομάδα Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη της ΑΕΚ σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι Αρκάδες κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με 0-2 με τα γκολ του Ζόγκου στο 14′ και του Δουρή στο 43ο λεπτό. Οι κιτρινομπλέ έμειναν με δέκα παίκτες στο 43ο λεπτό μετά από αποβολή του Δουρή με δεύτερη κίτρινη.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εκμεταλεύθηκαν το αριθμητκό πλεονέκτημα και με γκολ στο 50ό και 65ο λεπτό καατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2

Σαβόπουλος, Ζορμπαλάς, Κόρο (70′ Καλογιαννίδης), Βουνάτσος, Σκούτελας (70′ Γιακουμής), Λαμπρόπουλος, Πιέρρος, Ζόγκου (50′ Αδάμος), Κοντράσι (70′ Ματθαιόπουλος), Κωνσταντόπουλος (65′ Νίκου), Δουρής