Δύο πρωτιές για τον Δαβίδ Ζωγραφάκη του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στην Ραφήνα

Aνακοίνωση του Ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης αναφέρει:
Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ., και η προπονητική ομάδα των κ. Παπαδόπουλου, Αρβανίτη και Δημητρόπουλου, θα ήθελαν να συγχαρούν τον αθλητή του ομίλου Ζωγραφάκη Δαβίδ για την κατάκτηση δύο πρώτων θέσεων στο τουρνουά Συλλόγου Αντισφαίρισης Ραφήνας.
Στην Ραφήνα ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης Δαβίδ Ζωγραφάκης αγωνίστηκε σε δύο ταμπλό, τόσο στα μονά των ανδρών, όσο και σε αυτό του μικτού διπλού, όπου και κατέκτησε την πρώτη θέση. Πιο συγκεκριμένα στο ταμπλό του μονού ανδρών επικράτησε διαδοχικά με 2-0 σετ των Ρόκα Δημήτρη, Σούση Ηλία και Κολάρου Μιχάλη μπαίνοντας στον τελικό όπου και εκεί επικράτησε του Μανωλόπουλου Μιχάλη με 2-0 σετ κατακτώντας το πρώτο τρόπαιο του τουρνουά.
Στην κατηγορία των μικτών διπλών σε ταμπλό round robin μέχρι την φάση του τελικού ο Ζωγραφάκης με συμπαίχτριά του την Νικολάκη Ιωάννα επικράτησαν με 2-0 σετ των ζευγαριών Δαμάλου – Καψουράκης και Δρεμετσίκας – Δρεμετσίκα (63, 61 & 61,62). Αγωνιζόμενοι στον τελικό των μικτών διπλών αντιμετώπισαν επιτυχημένα το ζευγάρι των Αγγελόπουλου Άγγελου και Αγγελοπούλου Χριστίνας, όπου και επικράτησαν με 2-1 σετ (64, 57, 10-4) κατακτώντας την 1η θέση του τουρνουά.
Για ακόμη μια φορά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον αθλητή του ομίλου μας Δαβίδ Ζωγραφάκη και την διπλή του επιτυχία και του ευχόμαστε καλή αγωνιστική συνέχεια με ανάλογες επιτυχίες.

Προηγούμενο άρθροΝίκη για τις νεάνιδες του Πελασγού επί της ΓΕΑ Άμιλλας
Επόμενο άρθροΠ.Τατούλης στη Ναυτεμπορική: Συνεργασία με την κάθε κυβέρνηση ως ισότιμοι θεσμικοί εταίροι»