Εκτός έδρας ήττα του Αρκαδικού από το Δίωνα

Την ήττα γνώρισε ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός το απόγευμα της Κυριακής (19/11) στο κλειστό γυμναστήριο Κυπαρισσίας από τον τοπικό Δίωνα με σκορ 86-59 για την 2η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Σ’ ένα υψηλού δείκτη δυσκολίας αγώνα η ομάδα της Τρίπολης κατάφερε να διατηρηθεί εντός παιχνιδιού για ένα δεκάλεπτο με το 23-24 στο φινάλε του α’ δεκάλεπτο.

Η συνέχεια άνηκε στους Μεσσήνιους που διατήρησαν υψηλούς ρυθμούς στην επίθεση και ανέβασαν «στροφές» στην άμυνα. Η διαφορά βάσεις της εικόνα του παιχνιδιού κυμάνθηκε σε μη αναστρέψιμα επίπεδα στη διάρκειας της γ’ περιόδου και κάπως έτσι ήρθε το αρνητικό αποτέλεσμα για τους «κυανόλευκους».

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρίζος, Καρδαράς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-24 (Α’), 46-35 (Β’), 68-45 (Γ’), 86-59 (Δ’).
ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ (Δημήτρης Θεοδωρόπουλος): Τσίρμπας 23(4), Μπακογιάννης, Πελεκάνος 33(2), Τσαγκάνης 15(1), Κοτσαράς 4, Μιχόπουλος 4, Μιχαλόπουλος 7, Πολύδωρας, Κίτσος, Νικολόπουλος, Βέβος, Αντωνόπουλος.
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Νίκος Πολυζωγόπουλος): Βενιέρης, Νικολόπουλος, Αλεξόπουλος 9, Σωτηρόπουλος 10(1), Χωματάς 6, Καραγιάννης, Λάζαρης 7(1), Αγγελόπουλος 4, Τσαμακλής 10(2), Κουτσουμπός 8(1), Βενετσάνος 2, Ναστόπουλος 3.

Προηγούμενο άρθροΑπόλυτος κυρίαρχος ο ΑΣΠΕΤ Τρίπολης στο ντέρμπι της Κυριακής- Επιβλήθηκε της Ίριδας Άργους με 3-1
Επόμενο άρθροΔιακήρυξη δημοπρασίας εκμίσθωσης δημοτικού ακινήτου: Διαμέρισμα, ιδιοκτησίας Δήμου Τρίπολης, επί της οδού Βελεστίνου 28, στους Αμπελοκήπους Δήμου Αθηναίων