Ήττα από τον Φωστήρα για τον Παναρκαδικό

Την ήττα γνώρισε ο Παναρκαδικός το απόγευμα της Κυριακής (20/02) στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, απέναντι από την επίσης ιστορική ομάδα του Φωστήρα με σκορ 1-2. Μια αναμέτρηση η οποία δεν βρήκε στην καλύτερη δυνατή του κατάσταση το σύλλογο της Τρίπολης, αλλά και αναποτελεσματικό να δημιουργήσει κλασικές στιγμές αλλά και να σκοράρει όταν αυτές παρουσιάστηκαν.

Στο α’ μέρος ο Φωστήρας μπήκε πιο δυνατά και ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με 0-1 χάρη σε τέρμα του Τσιώλη στο 18ο λεπτό. Μέχρι την ανάπαυλα του α’ μέρους ο Παναρκαδικός δεν κατάφερε να αγγίξει κάποιο γκολ με το οποίο θα επέστρεφε στο παιχνίδι.

Στην επανάληψη και στο 57’ ο Πίσσας έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στο προβάδισμα του Φωστήρα στο ματς. Ο Παναρκαδικός είχε τη μεγάλη ευκαιρία να επιστρέψει και πάλι στο παιχνίδι μετά από κερδισμένο πέναλτι, ωστόσο ο Καμπεράι, έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ. Το μόνο που κατάφερε ο Παναρκαδικός απέναντι στην καλά κλεισμένη άμυνα του Αθηναϊκού συλλόγου, ήταν στο 90’+3’ να μειώσει με κεφαλιά του Καμπεράι μετά από κόρνερ για τους «πράσινους».

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημήτριος Μπεκιάρης (Κορίνθου).
ΒΟΗΘΟΙ: Αθανάσιος Κλεπετσάνης (Κορίνθου), Γεώργιος Πιέτρης (Κορίνθου).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 90’+3’ Καμπεράι | 18’ Τσιώλης, 57’ Πίσσας.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 36’ Λαμτσελάρι, 39’ Λαζαρίδης, 68’ Καμπεράι | 50’ Ιωαννίδης, 51’ Τσουβαλτσίδης, 55’ Πεχλιβάνης, 86’ Τσουβαλτσίδης.
ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 86’ Τσουβαλτσίδης.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΟ (Σάββας Καριπίδης): Πλατής, Καλογεράκης (62’ Παπαλάμπρος), Πολίτης (74’ Γιγινής), Αλέμης, Νάνος, Πούτσι, Λαζαρίδης, Λιακόπουλος, Καμπεράι, Καναβέτας, Λαμτσελάρι (62’ Γεωργόπουλος).
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Ιωάννης Μάγγος): Ασημέλης, Τσουβαλτσίδης, Ιωαννίδης, Χριστοφιλέας, Πεχλιβανίδης, Καρμοίρης (83’ Τζιάτζιος), Πινιώτης (75’ Ασκοτίρης), Πίσσας, Δηλαβέρης (83’ Ζελενίτσας), Τσιώλης (65’ Χατζηκυριάκος), Μπερνιδάκης (75’ Ρέππας).

Προηγούμενο άρθροΧαμένες ευκαιρίες και ήττα στη β’ παράταση για το Σύλλογο Δρομέων από το Διαγόρα
Επόμενο άρθροΙσοπαλία στο ντέρμπι της Μεγαλόπολης – Όλα τα Κυριακάτικα αποτελέσματα στην ΕΠΣ Αρκαδίας