Ήττα για τον Αρκαδικό στην Αρεόπολη από τον ΑΓΟΝΓ Λάκωνα

Η ομάδα του ΣΕΦΑ Αρκαδικού το απόγευμα του Σαββάτου (13/01) γνώρισε την ήττα με 63-45 από τον ΑΓΟΝΓ Λάκωνα στο κλειστό γυμναστήριο Αρεόπολης για την 7η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Η Αρκαδική ομάδα ήταν μέσα στο παιχνίδι για τα καλά σε όλη τη διάρκεια του α’ μέρους (18-19 στο φινάλε της α’ περιόδου και 30-29 στο ημίχρονο). Ακόμη και στη γ’ περίοδο όπου οι «γηπεδούχοι» ανέβασαν ρυθμούς ο Αρκαδικός διατηρούνταν ζωντανός στο παιχνίδι. Στην τελευταία περίοδο όμως η επιθετική λειτουργία του ΣΕΦΑ αποδείχθηκε αρκετά κακή, περιορίστηκε μόλις στους 4 πόντους με αποτέλεσμα να χάσει το ματς.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστόπουλος, Μπακετέας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19 (Α’), 30-29 (Β’), 48-41 (Γ’), 63-45 (Δ’).
ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ (Δημήτρης Πρόκος): Μολλάνι, Μπουζέτος 8(1), Καραβασίλης 3(1), Παπαδάκος 24(4), Φραγκιάς 17(3), Κυριφίλης 2, Νητσάκος 2, Αναγνωστάκος 7(1), Μαυροειδάκος.
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Παναγιώτης Γεωργακόπουλος, Νίκος Πολυζωγόπουλος): Παναγόπουλος, Ζαμπαθάς, Παναγόπουλος, Σωτηρόπουλος 9(2), Χωματάς 5, Καραγιάννης 2, Λάζαρης  10(1), Αγγελόπουλος 10(2), Τσαμακλής 2, Κουτσουμπός 5(1), Τσιοτίνας, Ναστόπουλος 2.