Ήττα του Πάνα στη Μεγαλόπολη από τον Πελασγό ΚΟΜ

Την άνετη νίκη όπως τελικά εξελίχθηκε το παιχνίδι, σημείωσε ο Πελασγός ΚΟΜ το απόγευμα της Κυριακής (19/11) στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης, απέναντι στον Πάνα Τρίπολης με σκορ 60-35 για την 2η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Οι «γηπεδούχοι» αξιοποίησαν την ενέργεια και διάθεσή του στην άμυνα δημιουργώντας αρκετά προβλήματα στον Πάνα που δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να βρει τρόπους να φτάσει αποτελεσματικά προς το αντίπαλο καλάθι. Αποτέλεσμα το σκορ να διαμορφωθεί στο τέλος του ημιχρόνου με 38-13 και το β’ ημίχρονο να είναι σαφέστατα πιο διαχειρίσιμο για τους «γηπεδούχους» μέχρι την τελική επικράτηση με σκορ 60-35.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αναστόπουλος, Μπακετέας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-9 (Α’), 38-13 (Β’), 49-27 (Γ’), 60-35 (Δ’).
ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΚΟΜ (Γιώργος Τσατσουλής, Γεωργία Μανιάτη): Γιαννόπουλος 15(1), Πετρόπουλος, Θεοδωρόπουλος 8(1), Αλεξάκης 3, Δαλάτσης 8(1), Μαχαίρας 9, Στριγγλής, Μερζιώτης 3, Μπουγάς 12, Κούγιας 2, Κουρέτας.
ΣΚ ΠΑΝΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βασίλης Αλικάκος): Μπαλής, Τριντής 15(2), Κωστόπουλος 1, Νταγιάντης 4(1), Τραχανάς 4, Ασημακόπουλος, Καλταμπάνης 5, Χουντάλας, Δαύρος, Κούτρας 6.

Προηγούμενο άρθρο«Πρωταθλήτρια Ευρώπης στο Παγκράτιο» η Κωνσταντίνα Καζά-Συγχαρητήριο μήνυμα Δημάρχου Γορτυνίας
Επόμενο άρθροΣημεία δωρεάν ελέγχου Covid-19 από τον ΕΟΔΥ στην Αρκαδία (21/11)