Ο Αρκαδικός «δάγκωσε» τον ΟΦΗ! Νίκη με 71-61

Το νικηφόρο σερί των τελευταίων αγώνων του ΟΦΗ σταμάτησε ο Αρκαδικός ο οποίος, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα, επικρατώντας των Κρητικών με 71-61 και ανέβηκε στο βαθμολογικό πίνακα.

Ένα παιχνίδι απαγορευτικό…για καρδιακούς, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με απόλυτη ισορροπία (36-36), όπως και το Α’ δεκάλεπτο (17-17), με τους γηπεδούχους πάντως να αρχίζουν το «ξεκαθάρισμα» από το Γ’ δεκάλεπτο, παίρνοντας τον πλήρη έλεγχο του αγώνα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του Αρκαδικού, ο Πόπαντιτς ο οποίος σημείωσε 25 πόντους με 4 τρίποντα, με τους Προδρόμου και Κοψαύτη να ακολουθούν, με 12 και 10 (1) πόντους αντίστοιχα και με την ομάδα της Τρίπολης να παίζει κατά διαστήματα πολύ καλή άμυνα, με σωστά και κρίσιμα μαρκαρίσματα. Σε φοβερή μέρα για τους φιλοξενούμενους ο…ασταμάτητος Τζόρτζεβιτς, που σημείωσε 36 πόντους και αναδείχτηκε πρώτος σκόρερ του αγώνα.

Tα δεκάλεπτα του αγώνα: 17-17, 36-36 (ημίχρονο), 54-46, 71-61

Αρκαδικός: Πόπαντιτς 25 (4), Προδρόμου 12 , Κοψαύτης 10 (1), Γκόβας 9 (2), Γιαννουλάκος 7, Σάκοτα 4, Πάνου 2, Καραμαλέγκος 2, Πίνης.

ΟΦΗ: Τζόρτζεβιτς 36, Πλιούκας 12 (1), Μάρτζος 5, Βαγενάς 4, Ράζης 2, Δεληγιώργης 2, Καραγκιολίδης , Κυρίτσης, Τραϊανός.

Για την επόμενη (8η) αγωνιστική, ο Αρκαδικός αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ομάδα του Παγκρατίου, στο κλειστό του ΜΕΤΣ, το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου στις 5:00 μ.μ.

Προηγούμενο άρθροΆνετη επικράτηση του Αστέρα επί του Παναιτωλικού με 3-0
Επόμενο άρθροΒάσια Ρήγα: Καμιά (νέο τραγούδι)