O Στυλιάρας «σακάτεψε» τον Αστέρα!

Ο Αστέρας αντιμετώπισε τον Ατρόμητο στο Περιστέρι για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Σουρωτή. Οι Αρκάδες ηττήθηκαν με σκορ 1-0 αλλά με εννιά παίκτες!

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη ήταν εκείνη που απείλησε πρώτη στο 12΄λεπτό με τον νεαρό Δουβίκα σε τετ-α-τετ, στο 23΄ο Αθανασιάδης απέκορυσε κεφαλιά του Βασιλακάκη. Οι δυο λεπτά μετά έγινε το 1-0 για την ομάδα του Περιστερίου καθώς ο Μάντσον έπιασε ένα φοβερό σουτ το οποίο κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη. (Μάλιστα, ήταν και το νικητήριο τέρμα του αγώνα)

Στο 38΄λεπτό άρχισαν τα περίεργα, κι αυτό γιατί ο Στυλιάρας απέβαλλε τον Καλτσά με δεύτερη κίτρινη κάρτα σε φάουλ που είχε κάνει ο Γιαννούλης! Επίσης απέβαλλε και τον Ιγκλέσιας στο 61΄με δεύτερη κίτρινη η οποία δεν ήταν, αφήνοντας έτσι τον Αστέρα με εννιά παίκτες!

Να αναφέρουμε ότι απέβαλλε και τον πρόεδρο του Αστέρα τον κ. Γιώργο Μποροβήλο για διαμαρτυρίες, αυτό έγινε στη φάση του Καλτσά.

Από κει και πέρα ο Ουάρντα στο 63΄είχε δοκάρι, αλλά οι ”κιτρινομπλέ” παρόλο που είχαν αριθμητικό μειονέκτημα δεν το έβαλαν κάτω και απείλησαν στο 68΄σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριακόπουλου με τον Γιαννιώτη να την βρίσκει αλλά εκείνη να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια, δοκάρι είχε και η ομάδα του Ατρομήτου με τον Ούμπιντες.

Ατρόμητος:  Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μάντσον (53′ Μπουσούλατζιτς), Ουμπίδες, Βασιλακάκης (67′ Ντάουντα), Ντιγκινί, Ουάρντα, Μανούσος( 94′ Βασιλείου)

Αστέρας: Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τόνσο (53′ Μαδίντα), Ισνάλδο (53′ Μανιάς), Δουβίκας (67′ Κυριακόπουλος)