Ουσία και νίκη για Παναρκαδικό 2-0 τον Πανηλειακό

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Φώτης Αλεξόπουλος.

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας το απόγευμα της Κυριακής με την 16η αγωνιστική και τον Παναρκαδικό να υποδέχεται την αντίστοιχη ομάδα του Πανηλειακού. Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι στο οποίο και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη για να διατηρηθούν στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο του Παναρκαδικού η ομάδα της Τρίπολης αποδείχθηκε πιο ουσιαστική από τον Πανηλειακό και επικράτησε με σκορ 2-0. Οι «γηπεδούχοι» ήταν πιο ουσιαστικοί στο παιχνίδι τους πέτυχαν δύο γκολ και παράλληλα έλεγξαν το ρυθμό μην επιτρέποντας στους «ερυθρόλευκους» να αντιδράσουν παρά την πίεση.

Αγωνιστικά ο Παναρκαδικός ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Ευαγγέλου. Στη συνέχεια αν και οι «φιλοξενούμενοι» πίεσαν ψάχνοντας το γκολ, δεν κατάφεραν να διασπάσουν την άμυνα του Παναρκαδικού. Κάπως έτσι χωρίς πάρα πολλές φάσεις στη συνέχεια ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός ήταν αυτός που έψαξε με μεγαλύτερες αξιώσεις το δεύτερο γκολ. Χρειάστηκε να φτάσει στο 64ο λεπτό για να σκοράρει με τον νεοεισερχόμενο Ομπόσου για το 2-0. Στο φινάλε ο Πανηλειακός προσπάθησε να απαντήσει, είχε δοκάρι στο 89’ αλλά τελικά το 2-0 αποτέλεσε και το τελικό σκορ της αναμέτρησης!

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Παναρκαδικού.

ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος.

ΘΕΑΤΕΣ: 60-80.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γεώργιος Ρούσσος (Κορινθίας).

ΒΟΗΘΟΙ: Παναγιώτης Σπηλιώτης (Κορινθίας), Βασίλειος Θεοδωρόπουλος (Κορινθίας).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σταμάτιος Παναγιωτόπουλος (Αργολίδας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 9’ Ευαγγέλου, 64’ Ομπόσου.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 89’ Σωτηρόπουλος.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 31’ Μπαξεβάνος, 43’ Ευαγγέλου, 88’ Ευαγγέλου | 54’ Δαβουρλής, 68’ Νιφορόπουλος, 81’ Λεβέντης.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 88’ Ευαγγέλου.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Χότζιτς, Άσσεν, Μπούτας, Μπαξεβάνος, Νάνος, Κυριακόπουλος, Νάτσης (87’ Στρέμπας), Λυμπερόπουλος Ν. (62’ λ.τρ. Ομπόσου), Γιουκούδης (78’ Λουγκόντζια), Καδάς (46’ Λυμπερόπουλος Δ.), Ευαγγέλου.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κούτσης): Καπετανάκης, Νιφορόπουλος, Λεβέντης, Κολόκας, Σούλης, Νικολόπουλος, Χατζηστάμου, Ζουλιάν, Δαβουρλής (72’ Ασημακόπουλος Κ.), Βουργουντζής (57’ Ασημακόπουλος Αθ.), Σωτηρόπουλος.

Προηγούμενο άρθροΠρόσκοποι | Συλλογή τροφίμων για το Καλάθι Αλληλεγγύης στην Τρίπολη! (vid,ph)
Επόμενο άρθροΉττα σε “νεκρό” χρόνο για Αστέρα!