Πανελλήνιος πρωταθλητής στην αντοχή ο Χάρης Καστραντάς!

Σπουδαία επιτυχία για την Αρκαδική ποδηλασία καθώς ο Τριπολίτης Χάρης Καστραντάς κατάφερε την Κυριακή στο αγώνισμα αντοχής του Πανελληνίου πρωταθλήματος ποδηλασίας που διεξήχθη στην Ξάνθη να κατακτήσει την φανέλα του πρωταθλητή!

Συγκεκριμένα ο Καστραντάς κατέλαβε την πρώτη θέση σε έναν αγώνα συνολικής απόστασης 174,1 χλμ στην οποία ο Αρκάς πρωταθλητής μας αθλητής του ΠΟΗ Κάστρο τερμάτισε σε χρόνο 4:46.52. Τη δεύτερη θέση κατάλαβε ο Στυλιανός Φαραντάκης του Sojasun Espoir CNC με χρόνο 4:46.52 ενώ τρίτος κατετάγη ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης του ΠΟΧ Τάλος με χρόνο 4:46.52 όντας πρωταθλητής Ελλάδος στο αγώνισμα της Ατομικής Χρονομέτρησης! Το φινάλε της κούρσας ήταν συναρπαστικό αφού οι θέσεις του βάθρου κριθήκαν στο «νήμα».

Τέλος σε επίπεδο αγώνα αξίζει να σημειωθεί ότι οι τέσσερις πρώτοι της γενικής κατάταξης πάλεψαν για τη φανέλα του πρωταθλητή κατά τη διάρκεια του αγώνα, με το δεύτερο σκέλος να παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον και αρκετά ξεπετάγματα και διακυμάνσεις στην πρώτη δυάδα..

Δεύτερος ο Καστραντάς στην Ατομική Χρονομέτρηση…

Το φετινό Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπορεί να ήταν ιδανικό για τον Αρκά ποδηλάτη καθώς αναδείχθηκε πρωταθλητής στο αγώνισμα της αντοχής, αλλά στην ίδια διοργάνωση ο Χάρης Καστραντάς είχε εξαιρετική απόδοση και στην ατομική χρονομέτρηση, καθώς κατέλαβε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο!

Αναλυτικότερα στο αγώνισμα της Ατομικής Χρονομέτρησης που διεξήχθη το Σάββατο, Πανελλήνιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης του ΠΟΧ Ταλός με χρόνο 1:00.58. Στη δεύτερη θέση αναδείχθηκε ο Χαράλαμπος Καστραντάς του ΠΟΗ Κάστρο με χρόνο 1:02.23 και τέλος στην 3η θέση ο Στυλιανός Φαραντάκης του Sojasun Espoir CNC με χρόνο 1:02.58.

ΦΩΤΟ: The Cycling Journal

Προηγούμενο άρθροΜία ξεχωριστή συναυλία από το Μουσικό Σχολείο Ιλίου στο Αρχαίο Θέατρο Μεγ/λης (vid,ph)