Σπουδαία νίκη – ανάσα ο Παναρκαδικός!

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Το απόγευμα της Κυριακής ο Παναρκαδικός στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας φιλοξένησε τον Αχαρναϊκό με ζητούμενο τη νίκη που θα διατηρούσε την ομάδα στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα της Τρίπολης νωρίτερα το απόγευμα κατάφερε τελικά να φτάσει στη νίκη, αξιοποιώντας την αποτελεσματικότητά της μέχρι το 41’ και το προβάδισμα στο σκορ με 2-0.

Από εκείνο το χρονικό σημείο ωστόσο η ομάδα της Τρίπολης δεν είχε καλή αγωνιστική συμπεριφορά, καθώς δέχθηκε γρήγορο γκολ για το 2-1 και παρά το γεγονός ότι στο 2-0 είχε υπάρξει αποβολή παίκτη των «φιλοξενούμενων».

Στην επανάληψη, ο Παναρκαδικός δεν είχε συγκέντρωση και ηρεμία στο παιχνίδι του, με αποτέλεσμα να μην μπορεί αναπτυχθεί αποτελεσματικά στο βαθμό που θα ήθελε. Παράλληλα ο Αχαρναϊκός, ακόμη και με 10 παίκτες, έδειξε απειλητικός και θα μπορούσε να είχε φτάσει ακόμη και στην ισοφάριση.

Εν τέλει η ομάδα της Τρίπολης, έστω και μετά από ένα «ψυχοφθόρο» β’ ημίχρονο, διατήρησε το προβάδισμα και έφτασε τελικά στη νίκη με σκορ 2-1 που δίνει βαθμολογική «ανάσα» εν’ όψει της δύσκολης συνέχειας.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωάννης Ανδρικόπουλος (Κυκλάδων).

ΒΟΗΘΟΙ: Νικόλαος Μανούρας (Δυτικής Αττικής), Ιωάννης Καραγιαννίδης (Αθηνών).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Αντωνία Κοκότου (Αργολίδας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 32’ Στρέμπας, 40’ (πεν.) Γιουκούδης | 44’ Σάλα.