Θετικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα 1-0 η ΑΕΚ Τρίπολης τη Δόξα!

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Πρεμιέρα για το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής κατηγορίας το Σάββατο και η ομάδα της ΑΕΚ Τρίπολης υποδέχθηκε την ομάδα της Δόξας στο γήπεδο Φιλικών. Ένα ματς που ξεχώριζε στο πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής με τις δύο ομάδες να θέλουν να ξεκινήσουν με νίκη στο πρωτάθλημα.

Το απόγευμα του Σαββάτου μετά το ένα ενδιαφέρον ματς η ΑΕΚ Τρίπολης επικράτησε με σκορ 1-0 χάρη σε τέρμα του Κολιόπουλου στο 37’. Η ομάδα της Τρίπολης αποδείχθηκε πιο επικίνδυνη κυρίως στο α’ ημίχρονο αλλά και σε μεγάλο διάστημα της επανάληψης. Από την πλευρά του η ομάδα της Δόξας που δεν υστέρησε πολύ στο ματς, δεν είχε τις πολλές επικίνδυνες στιγμές οι οποίες θα του επέτρεπαν να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από το ματς.

Αγωνιστικά στο 4’ ένα σουτ του Αρδάμη αποκρούσει σωτήρια ο Δημητρέλης. Στο 31’ ο Ανδριανός απέναντι στον Δημητρέλη δεν μπορεί να σκοράρει, αλλά στο 37’ ο Κολιόπουλος βάζει μπροστά στο σκορ την ΑΕΚ Τρίπολης. Στην επανάληψη στο 70’ η κεφαλιά του Καψή φεύγει επικίνδυνα άουτ, για να φτάσουμε το φινάλε με τον Κολιόπουλος στο 78’ από καλή θέση να μην μπορεί να σκοράρει και στο 88’ η Δόξα να χάνει τρομερή ευκαιρία για την ισοφάριση όταν μετά από σουτ του Παναγιωτόπουλου ο Κοκκινάκος να πραγματοποιεί την επέμβαση του αγώνα!

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας).

ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφωνας Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου (Αρκαδίας).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σωτήριος Μπέλτσος (Αρκαδίας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 37’ Κολιόπουλος.