Ήττα στην παράταση στο Λυγουριό για τον Πήγασο Θυρέας

Την ήττα γνώρισε ο Πήγασος Θυρέας με 74-69 στο Λυγουριό απέναντι στον τοπικό ΑΟ Κορωνίς για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας ΕΣΚΑΚ. Μια αναμέτρηση η οποία κρίθηκε στη λεπτομέρεια και θα μπορούσε να είχε κερδηθεί από την ομάδα της Βόρειας Κυνουρίας.

Στο φινάλε συγκεκριμένα της δ’ περιόδου ο Πήγασος «αγκάλιασε» τη νίκη, ωστόσο οι «γηπεδούχοι» μετά από κερδισμένες βολές σε σουτ τριών πόντων λίγο πριν την εκπνοή του χρόνου και με δύο εύστοχες βολές του Καράσουλα, οδήγησαν το ματς στην παράταση όπου και τελικά επικράτησαν στις λεπτομέρειες με σκορ 74-69.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζηραμανές, Καραπάνου.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-12 (Α’), 27-24 (Β’), 45-42 (Γ’), 62-62 (Δ’), 74-69 (Π’).
ΑΟ ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ (Βαγγέλης Λαλογιάννης): Μπότσας 20(6), Κυριάκης Αλ. 2, Κοντογιαννόπουλος Αν. 20(3), Κυριάκης Γιωργ. 6, Δενεσάκης, Μελάς, Κοντογιαννόπουλος Ι. 2, Καράσουλας 11(1), Χουντάλας 4, Λυτρίβης, Κοντογιαννόπουλος, Ιμαριάκμπε 9.
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΘΥΡΕΑΣ (Γιώργος Κοψαύτης): Μαντίκος 11(3), Μετριτίκας, Ζαχαριάς 2, Κοψαύτης 13(1), Μαντάς, Διαμαντόγιαννης 20(2), Νίτσιος 3, Μαυριάς 5, Καρκούλης, Σπυράκος 15.