Νίκη της 124 ΠΒΕ επί της 124 ΠΜ για το πρωτάθλημα 5Χ5

Το πρωί της Τετάρτης 28 Φεβρουαρίου η ομάδα της 124 Πτέρυγας Βασικής Εκπαίδευσης υποδέχθηκε στην Τρίπολη την αντίστοιχη ομάδα της 112 Πτέρυγας Μάχης. Μια αναμέτρηση η οποία αποτελούσε επίσημη αναμέτρηση στα πλαίσια του πρωταθλήματος 5Χ5 της Πολεμικής Αεροπορίας. Ένα ενδιαφέρον ματς το οποίο ανέδειξε νικήτρια την ομάδα της 124 ΠΒΕ με σκορ 4-2.

Αν και η αναμέτρηση ξεκίνησε με μεγάλη καθυστέρηση λόγω ενός διαδικαστικού ζητήματος που αντιμετωπίστηκε, η συνάντηση ήταν ενδιαφέρουσας, βρίσκοντας καλύτερους τους «γηπεδούχους». Αξίζει να σημειωθεί ότι παρουσία έδωσαν αρκετοί σμηνίτες, καθώς επίσης και αξιωματικοί και υπαξιωματικοί των δύο μονάδων.

Αγωνιστικά η ομάδα της 124 ΠΒΕ ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 2-0, οι «φιλοξενούμενοι» απάντησαν προσωρινά μειώνοντας σε 2-1. Στην επανάληψη οι «γηπεδούχοι» ξέφυγαν με 3-1, αργότερα ήρθε η απάντηση με 3-2, αλλά το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε 10 περίπου λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης «σφραγίζοντας» τη νίκη

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κωτσίρος Θεόδωρος (Αρκαδίας), Μαριώλος Παναγιώτης (Αρκαδίας).

124 ΠΤΕΡΥΓΑ ΒΑΣΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ: Ιατρόπουλος, Χρονόπουλος, Καράμπελας, Φέστας, Μαγουλάς, Μπουτσιάνης, Τριανταφύλλου.

112 ΠΤΕΡΥΓΑ ΜΑΧΗΣ: Σκόνδρας, Τσοπανάς, Τσότσος, Χατζηαθανασίου, Χαρακάκος, Γούτσιος.

Προηγούμενο άρθροΚάλεσμα ΚΙΝ.ΑΛ για συμμετοχή στις διαδικασίες ανάδειξης συνέδρων